Seznam dárců

  • 5.990 Kč OC Europark - Sběr víček pro Markétku 2022 3.1.2023
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 5.990 Kč.

Této sbírce pomáhá charitativní sběr víček od nápojů v OC EUROPARK, který se koná již od roku 2018. Sběr víček pokračuje i v roce 2022. 
Letos bude příjemcem daru z výtěžku prodeje víček od vás pětiletá Markétka Schützová.

Víčka od nápojových lahví můžete vhazovat do sběrného kontejneru v OC v 1. patře před prodejnou H&M. Děkujeme!

Dobrým skutkem pro Markétku Schützovou je finanční dar ve výši 6 000 Kč na úhradu rehabilitačního pobytu v centru Kruh ve Znojmě.

Naše holčička Markétka se narodila ke dvěma bráškům o tři týdny dříve. Následující den byla převezena na JIP a začal velký kolotoč. Markétce při porodu porodník vytrhl nervy z krční míchy, následkem byla úplná obrna levé ruky, ručička jí jen visela podél těla. Také došlo k přetrhání nervů z pravé bránice. Nemohla sama dýchat a byla celý měsíc v inkubátoru. Holčičku jsme si k rošťákům strašně moc přáli a tak jsme boj o ni nikdy nevzdali.

Čekala nás řada cvičení, které nebylo lehké se naučit - Vojtova metoda 4x denně, ergoterapii, elektrostimulace, lázně Klimkovice 2x ročně. Markétce je čerstvých 7 let a nyní zjišťujeme, že nejspíš nedošlo jen k poškození ruky, ale Markétka má také vývojovou dysfázii s ohledem na porozumění mluveného slova a pochopení pokynů k úkolům. Obtížně koordinuje celou svou levou polovinu těla a souhru oko, ucho a ruka. Nosí silné brýle a bylo nám doporučeno posílit její sluchové vnímání.

Vzhledem k častým návštěvám na různých rehabilitacích nemohu pracovat na plný úvazek, ale jen brigádně. I tak se snažíme Markétce zajišťovat řadu terapií z vlastních zdrojů. Věříme, že vaše sbírka Markétce pomůže financovat další potřebné rehabilitace.

Děkujeme za to, že Markétce pomůžete, velice si toho vážíme.
Schützovi

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz