Golf pro Dobrý skutek

Ve čtvrtek 31.7. 2008 se konal na Karlštejně již druhý ročník golfového turnaje pro občanské sdružení Dobrý skutek. Ze zhruba 80 hráčů, kteří si sem přišli zlepšit handicap, se zúčastnili i známé osobnosti sportu a kultury. Mezi hráči se objevil například Vladimír Šmicer, Ladislav Vízek, Petr Nedvěd, Tomáš Netík či sportovní komentátor Jaromír Bosák. Mezi nehrajícími účastníky, kteří přišli podpořit Dobrý skutek, byli například Marian Jelínek (trenér hokejové Sparty a zakladatel sdružení) nebo zpěvák Pavel Vítek. Předávání cen s notnou dávkou humoru moderoval Vlasta Korec. Zúčastnili se i někteří klienti Dobrého skutku.

Jak se hrálo a kolik se vybralo

Hrálo se na 18 jamek, stableford ve 4 HCP kategoriích, ve kterých zvítězili Jaroslav Novotný, Tereza Kráčmerová, Markéta Pfleger a Štepán Bubla. Nejlepší ženou s největším počtem brutto bodů se stala Renata Císlerová a nejlepším mužem Jaroslav Novotný. Podrobné výsledky lze nalézt na adrese http://www.golf.cz/TournResults.aspx?idtourn=2386605.

Charitativního golfového turnaje pro občanské sdružení Dobrý skutek se zúčastnilo na 80 hráčů a VIP osobností, přičemž na vstupném se vybralo přes 200 000 Kč, které všechny půjdou na charitativní účely. Další peníze získalo sdružení z probíhající dražby. Během ní se podařilo vydražit dres Jaromíra Jágra s podpisem za 5500 Kč a tričko s podpisem tenisové legendy Thomase Mustera také za 5500 Kč. Jak je už v Dobrém skutku pravidlem, vítězní dražitelé si mohou vybrat, na který charitativní případ jejich peníze poputují a následně sledovat na webových stránkách vývoj vybraného charitativního případu.

Pozvání přijali i klienti sdružení

Celý den byli na turnaji přítomní i někteří klienti Dobrého skutku. Barbora Hrubá, předsedkyně sdružení, k tomu v závěrečném projevu uvedla: "Hráči, jejich doprovody i další hosté se zde mohli na vlastní oči přesvědčit, jak a komu jejich peníze skutečně pomáhají a že ti, kteří pomoc potřebují, jsou také lidé z masa a kostí a mají své potřeby a přání."

Nádhernou tečkou golfového dne bylo předání invalidního vozíku sedmiletému Jiříku Šindlerovi, kterému byla diagnostikována dětská mozková obrna. Na nový invalidní vozík přispělo 28 dárců, kterým se podařilo prostřednictvím webových stránek www.dobryskutek.cz nasbírat od konce května do poloviny července t.r. celou částku 104 000 Kč. Jiřík byl úžasný, celé odpoledne se usmíval a jeho ostýchavé DĚKUJI, které vyslovil před všemi přítomnými už na novém vozíku, bylo bezprostřední a dojemné.

Pozváním klientů na Golf pro Dobrý skutek byla založena příjemná tradice, při které i do budoucna budou mít dárci příležitost setkat se s klienty, kterým svým finančním darem pomohli.

 

Více informací a hlavně nějaké pěkné fotografie naleznete  na stránce Klarisy.

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz