Golf pro Dobrý skutek v časopise OK Info

Už přede dvěma lety přišlo občanské sdružení Dobrý skutek s nápadem propojení dvou zcela odlišných světů. Světa golfu, který je symbolem společenské prestiže, úspěchu a peněz, a světa klientů Dobrého skutku – lidí, kterým život připravil starosti, jaké si většina z nás vůbec nedokáže představit. Co mají tyto dva světy společného?

Tím, co je spojuje, je právě Dobrý skutek. Na jedné straně jsou ti, kteří prostřednictvím Dobrého skutku peníze darují, na druhé straně jsou jejich příjemci – handicapovaní dospělí, nemocné děti a jejich pečující rodiče. Ti všichni se setkali na 3. ročníku akce Golf pro Dobrý skutek, jehož generálním sponzorem se stala společnost Broker Consulting.

Třetí ročník Golfu pro Dobrý skutek se konal na Golf Resortu Karlštejn ve čtvrtek 30. července 2009. Počasí bylo jako z učebnice a atmosféra, která zde vznikla, byla neopakovatelná. Golf si přišlo zahrát zhruba 70 hráčů, mezi nimiž se objevily známé osobnosti jako například Ondřej Soukup, Lucia Šoralová, Felix Slováček nebo Mirjam Landa a samozřejmě i golfoví borci z Broker Consulting. Startovné ve výši 5 000 Kč bylo zároveň „darovným“, a na konto Dobrého skutku díky hojné účasti přibylo přes 200 000 Kč. Jak je v Dobrém skutku pravidlem, celá částka bude 100% využita pro pokrytí potřeb klientů občanského sdružení. Další peníze získalo sdružení z dražby předmětů (například zarámované fotografie Jaromíra Jágra s Robertem Langem s podpisy obou hokejistů), které věnovaly známé osobnosti. Celkem se podařilo vydražit 26 000 Kč a vítězní dražitelé mohou sledovat, na který charitativní případ budou jejich peníze využity.

Kromě golfového turnaje byla k vidění také bravurní golfová exhibice, kterou předvedl Petr Trčka. Jeho odpaly jednou rukou, ve stoji na jedné noze, ze židle nebo s dvoumetrovou golfovou holí ohromily nejen znalce golfu.

Nádhernou tečkou golfového dne bylo předání nového automobilu Renault Kangoo malému Jakubovi Dostálovi, resp. jeho mamince Emmě. Jakub má kvadruspastickou obrnu a farmakoresistentní epilepsii. Na nový automobil speciálně upravený pro Jakuba přispělo 22 dárců. Prostřednictvím webových stránek http://www.dobryskutek.cz/ se podařilo nasbírat od konce března do května 79 000 Kč, které chyběly na jeho pořízení. Předání automobilu jeho nové majitelce bylo okamžikem, kdy se i v očích drsných mužů zaleskly slzy dojetí.

Atmosféru, kterou jsem zažila na přelomu prázdnin na Karlštejně, vstřebávám ještě nyní. Klienti Dobrého skutku odjížděli se spoustou zážitků, s úsměvy na tvářích, golfisté s vylepšeným handicapem a možná také s inspirací do jejich všedního života. Myslím, že jsem nebyla jediná, kdo si na Karlštejně uvědomil, jak relativní jsou pojmy „úspěch“ a „štěstí“, jak reálné jsou příběhy klientů Dobrého skutku a jak přínosné jsou dobré skutky, které konají všichni, kdo prostřednictvím tohoto občanského sdružení přispívají. Patří mezi ně i naše společnost Broker Consulting, která financuje provozní náklady Dobrého skutku, a také spousta našich spolupracovníků, kteří posílají finanční dary na konto Dobrého skutku. Na internetových stránkách http://www.dobryskutek.cz/ najdete podrobné informace o tom, jak byly prostředky získané při „Golfu pro Dobrý skutek“ využity.

Jedním z hráčů na karlštejnském golfovém hřišti byl také regionální ředitel Broker Consulting Ondra Schejbal. Po vyhlášení výsledků (skončil na čtvrtém místě mezi muži) jsme mu položili pár otázek.

Ondro, jaký je Váš vztah ke golfu a jak se Vám dnes hrálo?
Golf hraji rád, ale nedaří se mi to tak často, jak bych chtěl. Snažím se dostat na hřiště alespoň jednou týdně. Dnes se mi hrálo dobře. Zlepšil jsem si handicap ze 40 na 37.

Jak se Vám líbí akce Golf pro Dobrý skutek?
Jsem tady už podruhé. Vloni to byl můj úplně první turnaj, kdy jsem měl čerstvě udělanou zelenou kartu. To jsem se tak schvátil, že jsem se musel měsíc léčit u fyzioterapeuta, protože jsem měl natažený sval. Moc nesportuji, ale letos jsem zapracoval na fyzičce, takže už to bylo lepší. Atmosféra se mi líbila už vloni, tak jsem vzal s sebou letos i své kamarády.

Jaký je Váš vztah k Dobrému skutku?
Zatím jsem posílal nepravidelně příspěvky spíše ke konci roku, ale nyní jsem se rozhodl, že začnu přispívat pravidelně.
(ptala se Eva Sadílková)

Článek ve formátu PDF

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz