Poděkování: Tábory pro děti se SMA

Dobrý den, rádi bychom Vám poděkovaly za finanční dary na naše letní Psychorehabilitační pobyty pro děti a mladistvé s SMA a svalovými dystrofiemi.

Byly zrealizovány 3 turnusy  pro celkem 33 dětí se SMA a svalovými dystrofiemi. Dva týdenní turnusy pobytů  proběhly v termínu od 5. 7. do 18. 7. 2021 v Centru Veronica Hostětín.

Dále pak od  15. 8. 2021 - 22. 8. 2021 v Pluhově Žďáru u Jindřichova Hradce. Diskotéka, koncert na zámku, výroba triček, střílení, rozcvičky, oheň a spoustu smíchu, to všechno si děti užily.

Děti měly v Centru Veronica Hostětín zajištěno ubytování v bezbariérové budově v pasivním standardu s rekuperací, polohovacími lůžky a speciálním zvedákem, stravování z regionálních a BIO surovin uzpůsobené jejich specifickým stravovacím potřebám a celodenní osobní asistenci a lékařské ošetření.

Programy byly zaměřeny na interpretaci přírodního a kulturního dědictví Bílých Karpat, tradiční řemesla (práce s přírodními materiály, práce s hlínou - hrnčířství, hliněné omítky, malování s přírodními pigmenty, stavba hliněné pece, otisky, řemesla našich předků, arteterapie apod.), pohybové aktivity pod taktovkou Marie Vaněčkové (Oriana Dance Zlín) a exkurze speciálním autobusem do ZOO Lešná, filmové ateliéry Zlín, Za sklem Zlín, Baťův institut Zlín. Součástí byl i bohatý doplňkový program (hudební a taneční vystoupení, ukázky členů zájmových spolků, diskuze s pozvanými hosty - herci, filmový štáb, osoby se zdravotním postižením, fyzioterapeutické masáže apod.). V rámci pobytu děti navštívily i náš environmentální sociální podnik Fér Kaffé Veronica, ve kterém si vyzkoušeli obsluhu zákazníků a výrobu pečených čajů a dezertů. O děti po celou dobu pečovali osobní asistenti z řad studentů pod odborným dohledem paní Heleny Kočové (SMÁci, z.s.)

I díky Vám si děti užily bohatý program v příjemném prostředí Bílých Karpat i jižních Čech.

Letošní tábor navštívil i štáb České televize. Dokument, který vznikl, byl odvysílán 22. 9. na ČT2 v pořadu Klíč. Můžete se na něj podívat na odkazu: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096060107-klic/221562221700013/

O Vaší finanční podpoře této akce budeme informovat na stránkách www.hostetin.veronica.cz a www.smaci.cz. Také ve výročních zprávách obou organizací.

Velmi Vám děkujeme za Vaší podporu a přejeme krásné podzimní dny.

Helena Kočová, 1. místopředsedkyně PO SMÁci, z.s.a Marie Křiváková, ředitelka Centra Veronica  

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz